V sobotu 11. 11. 2017 se konala v Hotelu Fit v Přerově tradiční magická Posilovna. Hlavním hostem, který předvedl svůj originální seminář, byl maďarský kouzelník Mr. Jupiter, vlastním jménem Molnár Gergely, který je již několik desetiletí členem předsednictví Světové federace kouzelníků (FISM).

V rámci Posilovny byly uděleny pamětní listy jubilantům Vladimíru Hostičkovi, Miroslavu Kubáňovi a Stanislavu Dvořákovi. Oceněním Magický netopýr byl odměněn Adam Kotinský ze Šumperka, který ocenění získal za skvělou reprezentaci a své úspěchy na soutěžích.

Hostem Posilovny byl kouzelník Ondřej Pšenička, který si připravil velmi zajímavé povídání o své účasti v americké televizní show Fool Us! světově proslulých kouzelnických legend Penna & Tellera. Ondřeji bylo uděleno nejvyšší ocenění UMK – řád Rytíř magické legie, kterým UMK oceňuje zejména jeho mimořádný úspěch v pořadu Fool Us ve Spojených státech, kde si získal obdiv se svými autorskými kartami Butterfly Plaing Card, jeho nadšení a obětavost při organizaci seminářů se zahraničními kouzelníky a jeho ochotu a srdečnost, se kterou radí a pomáhá českým kouzelníkům.

Fotografie Jiří Hadaš